Epoka Żelaza


Starsze i młodsze żelazne dźwięki, czyli wykopaliska z lat 70-tych, nowe co brzmi jak stare i całkiem współczesne doomowo-stonerowe odgłosy w jednej audycji.

Kiedy: w każdy poniedziałek o 20:00 (powtórka w niedzielę o 22:00)
Gdzie: Rock Serwis FM - www.rockserwis.fmwtorek, 26 maja 2015

Młot Na Czarownice - Popioły Wiar

1 czerwca 2015 r. - w trzecie urodziny zespołu - znana z Epoki grupa Młot Na Czarownice wyda swój debiut „Popioły Wiar”. Na krążek trafiło dziesięć osadzonych w klimacie heavy metalu lat osiemdziesiątych utworów - wśród nich dwie ballady: „Przedwiosenny Świt” oraz „Horyzonty Niespełnienia”
1.Napój Głupców
2.Młot Na Czarownice
3.Czas Zastygłych Istnień
4.Horyzonty Niespełnienia
5.Fantasmagoria
6.Za Złamany Krzyż
7.Popioły Wiar
8.Przedwiosenny Świt
9.Psy Ogrodnika
10. Nija

Album został nagrany w studio „Demontażownia” pomiędzy majem 2013 a lipcem 2014 roku. Realizacją nagrań zajęli się Damian Biernacki i Mateusz Bieńkowski. Okładkę i oprawę graficzną przygotowała Małgorzata Furga (rysaa ART).
„Popioły Wiar” promują utwory „Młot Na Czarownice”, „Przedwiosenny Świt” i „Za Złamany Krzyż”. Można je odsłuchać na portalu SoundCloud.
Płyta będzie dostępna na koncertach MNC oraz na stronie zespołu i facebooku.
Młot Na Czarownice to mieszanka starego, dobrego heavy metalu i hard rocka. Ostre riffy i solówki z piekła rodem, przenikliwy wokal wraz z mocnym niczym uderzenia młota, zdecydowanym rytmem tworzą niepowtarzalny klimat. Nazwa zespołu nawiązuje do XV wiecznego podręcznika łowców czarownic, autorstwa dwóch inkwizytorów Heinricha Kramera i Jacoba Sprengera - Malleus Maleficarum.

Zespół Młot Na Czarownice pierwsze swoje tchnienie wydał 1 czerwca 2012 roku na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach. W pierwszym składzie zespołu znaleźli się: Dawid Siwecki (śpiew), Dominik Niemirski (gitara basowa), Krzysztof Kuśmierz (gitara), Marcin Molenda (gitara) oraz Robert Mielniczuk (perkusja). W tej konfiguracji personalnej zespół zarejestrował pięcioutworowe demo dzięki współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Pionkach. Następnie kapela zarejestrowała materiał na swoją pierwszą płytę w studio „Demontażownia”. W 2014 roku doszło do dwóch zmian w składzie zespołu, miejsca Marcina Molendy i Roberta Mielniczuka zajęli Andrzej Roczniak i Łukasz Nowak.

Obecnie zespół promuje „Popioły Wiar” i tworzy materiał na drugą płytę.

MNC tworzą:
Dawid „Dejff” Siwecki - śpiew
Krzysztof Kuśmierz - gitara
Andrzej Roczniak - gitara
Dominik Niemirski - gitara basowa
Łukasz „Ringo” Nowak - perkusja
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz